خبرگذاری گان گان

آمریکا: هر ۱۰ ساعت یکبار درباره چین تحقیقاتی آغاز می‌کنیم - خبرگزاری گاناگان

مدیر دفتر تحقیقات فدرال آمریکا (اف.بی.آی) به اعضای کمیته اطلاعات سنا گفت، این آژانس هر ۱۰ ساعت یکبار درباره اقدامات مختلف دولت چین تحقیقاتی آغاز می‌کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری هیل، “کریستوفر رای”، مدیر اف.بی.آی در نشست سالانه کمیته اطلاعات سنا پیرامون تهدیدات جهانی که روز چهارشنبه برگزار شد، گفت: ما هر ۱۰ ساعت یکبار تحقیقاتی جدید درباره چین آغاز می‌کنیم و می‌توانم به این کمیته اطمینان دهم که آن به این خاطر نیست که کارمندان اف.بی.آی هیچ کار دیگری برای انجام ندارند.

وی افزود: ما در حال حاضر ۲۰۰۰ تحقیقات در رابطه با اقدامات دولت پکن داریم.

این اظهارات رای در پاسخ به سوالی از سوی سناتور “مارکو روبیو” درباره تلاش‌های نفوذ روسیه و چین مطرح شدند.

رای با اشاره به چین گفت: فکر نمی‌کنم کشوری وجود داشته باشد که به این اندازه تهدیدی جدی برای نوآوری، امنیت اقتصادی‌ و ایده‌های دموکراتیک‌مان باشد. ابزارهای موجود در جعبه ابزارشان برای نفوذ بر کسب‌وکارها، موسسات آموزشی و دولت‌هایمان در همه سطوح عمیق، گسترده و پایدار هستند.

سال گذشته وزارت دادگستری آمریکا به دنبال یکی از تحقیقات اف.بی.آی چندین تن را به خاطر تلاش‌هایشان برای تهدید، وادار کردن یا آزار برخی ساکنین آمریکا به چین بازگرداند. هشت تن نیز به فعالیت در آمریکا به عنوان ماموران غیرقانونی چین متهم شدند.

نشست روز چهارشنبه نخستین نشست درباره تهدیدات جهانی طی دو سال گذشته است چرا که برخی از مقامات دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا از شرکت در نشست ۲۰۲۰ امتناع کرده بودند.

این تجزیه و تحلیل تند و تیز درباره چین در بحبوحه افزایش جرائم از روی نفرت و انزجار علیه آسیایی-آمریکایی‌ها در بحبوحه پاندمی کرونا مطرح شده است.

“مارک وارنر”، رئیس کمیته اطلاعات سنا در آغاز این نشست گفت: در حالی که با چالش‌های به وجود آمده از سوی چین دست و پنجه نرم می‌کنیم، باید تاکید کنم که مشکل ما با حزب کمونیست چین است نه مردم چین و قطعا نه آسیایی-آمریکایی‌های مستقر در آمریکا.

بازدید : - بار دسته بندی : بین الملل تاريخ : 16 آوریل 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.